Beste witte wijn Italië 2010 volgens Gabero Rosso! (3 glazen) 91 punten Parker.
Reeds door Pilus en Columella werd de vitis apiana als een van de beste druivensoorten van Italë bezongen. Zonder overdrijving kun je deze Avellino als een van de beste wijnen van Italë beschrijven. Een verlokkende geur van meloen en pompelmoes, verse zomerkruiden en de smaak grazieus met lichte mineralen in het begin en dan uitgroeiend tot een bijna sensationele smaakexplosie in de mond.
Tip: vergelijk de smaak eens nadat de wijn is gedecanteerd!
De wijnboer:
Colli di Lapio had tot heden geen importeur in Nederland en dat is gezien de wijnen die ze maken ongekend. Clelia Romano maakt sinds 1994 in toenemende mate fantastische wijnen Een naam die in steen is gebeiteld bij een gedenksteen van een fantastische terroir wijn die niet meer audentischer zijn kan. (Gambero rosso 2009) Vele noemen hem nu al als een van de allerbeste Fiano producenten ooit.
De door de wind verwende wijngaarden liggen op 500 mtr. hoogte en de wijnranken wortelen in gronden van veel leem en kalk. De extreme verschillen tussen dag en nacht temperatuur doen de rest en zorgen voor uitstekende druiven van de hoogste kwaliteit.
Het bedrijf werkt 100% Biologisch en heeft nu een kroon op het werk gekregen met de prijs van beste witte wijn van Italië in de Gambero rosso 2010. De meest serieus genomen wijngids van Italië.